close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne
 Czytaj więcej...

GBARt 3/28 MERCEDES ATEGO 1530 Średni samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem terenowym wyposażony w: zbiornik wodny o pojemności 3 m3, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 300 l oraz dwuzakresową autopompę o wydajności 2800 l/min. Ponadto na wyposażeniu samochodu znajduje się: wyciągarka elektryczna, zestaw ratownictwa medycznego PSP R-3 z defibrylatorem, wykrywacz gazów, kamera termowizyjna, zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego firmy LUCAS, pneumatyczny zestaw uszczelniający, agregat prądotwórczy 3,0 kW, maszt oświetleniowy z najaśnicami w technologii LED o mocy 440 W, piły do cięcia drewna, betonu i stali, pływająca motopompa wodna, elektryczna pompa wodna, wentylator oddymiający, aparaty oddechowe, linki ratownicze, szelki bezpieczeństwa, trójnóg ratowniczy z osprzętem, drabina przenośna D-8 i D-3,1, węże i armatura wodna, podręczny sprzęt gaśniczy, sprzęt burzący, sprzęt do zabezpieczania terenu akcji. Pojazd jest wyposażony w system zraszaczy oraz działko - wodno pianowe.

 

Czytaj więcej...

GBARt 2,5/16 MERCEDES ATEGO 1326 Średni samochód ratowniczo - gaśniczy z  napędem terenowym wyposażony w: zbiornik wodny o pojemności 2,5 m3, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 250 l oraz dwuzakresową autopompę o wydajności 1600 l/min. Na wyposażeniu samochodu znajduje się wyciągarka elektryczna, zestaw ratownictwa medycznego PSP R1, zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego firmy LUKAS, piła szablasta DEWALLT, agregat prądotwórczy 3,5 kW, maszt oświetleniowy z najaśnicami o mocy 2000 W, poduszki pneumatyczne wysokociśnienowe, firmy VETTER, pneumatyczny zestaw uszczelniający, pompa w wykonaniu Ex, motopompa szlamowa, piły do cięcia drewna i betonu, aparaty oddechowe, węże i armaturę wodną. Pojazd jest wyposażony w system zraszaczy oraz działko - wodno pianowe.

 

Czytaj więcej...

GCBA 5/40 MAN TGM 18.340 Ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy z napędem terenowym wyposażony w: zbiornik wodny o pojemności 5 m3, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 500 l oraz dwuzakresową autopompę o wydajności 4000 l/min. Na wyposażeniu samochodu znajduje się m.in.: wyciągarka elektryczna, dwa przenośne działka wodno-pianowe, z których jedno po zamontowaniu może pracować jako zespolone z pojazdem, zestaw ratownictwa medycznego PSP R1, podstawowy zestaw ratownictwa drogowego firmy LUKAS, piły do cięcia drewna i betonu, agregat prądotwórczy 3,5 kW, maszt oświetleniowy z najaśnicami o mocy 2000 W, aparaty oddechowe, wentylator oddymiający, kamera termowizyjna, drabiny nasadkowe z metali lekkich, węże i armatura wodna, motopompa pływająca, sprzęt burzący oraz sprzęt do zabezpieczania terenu akcji.

 

Czytaj więcej...

SH-25 MAN TGL 12.240 Samochód podnośnik z drabiną o maksymalnym wysięgu 25 m, posiadający na wyposażeniu działko pożarnicze umożliwiające podawanie wody z wysokości do 25 m, sprzęt i armaturę wodną, nosze do ewakuacji z wysokości, zestaw ratownictwa medycznego PSP R-1, linki ratownicze z uprzężami, agregat prądotwórczy o mocy 230/5kW-400/5,5kW.

Czytaj więcej...

SLRR Isuzu D-MAX Samochód rozpoznawczo - ratowniczy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej wyposażony w wysoko ciśnieniowy agregat gaśniczy specjalny COBRA.

Czytaj więcej...

SLKw Nissan NP 300 Samochód kwatermistrzowski, przystosowany do ciągnięcia przyczepy z łodzią.

Czytaj więcej...

Łódź ślizgowa, płaskodenna Marine 17H na przyczepie transportowej.Wyposażona jest w boczną konsolę sterową, oświetlenie nawigacyjne, reflektory umożliwiające oświetlanie obszaru pracy na wodzie, koło ratunkowe, rzutki, kamizelki ratunkowe oraz kamizelki asekuracyjne. Łódź napędza czterosuwowy silnik Honda o mocy 50 KM. Jej zalety to: stosunkowo niska waga - 170 kg bez silnika, odporność na uszkodzenia mechaniczne, niewielkie zanurzenie oraz duża stabilność poprzeczna. Posiada ładowność 750 kg i pozwala na transport 7 osób. Kategoria żeglugi „C" umożliwia pływanie na wodach przybrzeżnych, dużych zatokach, zalewach, jeziorach i rzekach w warunkach wiatru o sile 6 st. B włącznie i przy znaczącej wysokości fali do 2 metrów włącznie.

Czytaj więcej...

 

SLOp Ford FOCUS II Samochód operacyjny Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.

Czytaj więcej...

SLOp Dacia DUSTER Samochód grupy operacyjej przeznaczony dla służb: operacyjno - kontrolno - rozpoznawczej, kwatermistrzowsko - technicznej oraz do celów administracyjnych. Przystosowany do ciągnięcia przyczepy z łodzią.

Czytaj więcej...

Mikrobus Volkswagen T5 TDI MULTIVAN Samochód kwatermistrzowski przeznaczony do przewozu osób i sprzętu.

 

Czytaj więcej...

Namiot może być wykorzystywany w celu zapewnienia tymczasowego schronienia osobom poszkodowanym podczas prowadzonych działań ratowniczych, jak również może stanowić mobilny punkt dowodzenia i łączności. Najważniejszymi walorami namiotu jest jego konstrukcja, która powoduje, iż nie wymaga on angażowania wielu osób w jego rozkładanie, a montaż może być wykonany w bardzo krótkim czasie. Namiot wyposażony jest w instalację elektryczną oświetlenia oraz posiada możliwość podłączenia nagrzewnicy, dzięki której można zapewnić właściwe warunku bytowania nawet w okresie zimowym.  

 Czytaj więcej...

Pneumatyczny namiot ratowniczy o powierzchni 38 m2 przeznaczony do wszechstronnego zastosowania. Posiada stelaż napełniany sprężonym powietrzem z butli. Wyposażony w dwa wejścia oraz cztery okna (po dwa z każdej strony namiotu), przystosowany konstrukcyjnie do połączenia z większą ilością namiotów tego samego typu. Podłoga namiotu przymocowana do niego na stałe, wykonana jest z tkaniny poliamidowej. Konstrukcja namiotu umożliwia podłączenie nagrzewnicy spalinowej, która dzięki termostatowi utrzymuje stałą temperaturę w jego wnętrzu.

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.