close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_20201207_wiatr_2.jpgKolejny pracowity weekend (04 - 05 grudnia) jaworskich strażaków.

 Od piątku ratownicy interweniowali przy zdarzeniach związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

Strażacy przede wszystkim usuwali powalone drzewa i połamane konary oraz gałęzie w obrębie dróg. Odnotowaliśmy 31 takich interwencji głównie na terenie gminy Męcinka, ale również Bolków i Paszowice. W Jastrowcu i Myśliborzu uszkodzone zostały linie energetyczne. W Męcince oraz w Jaworze przy ul. Starojaworskiej, Grunwaldzkiej i Kwiatowej wiatr uszkodził poszycia dachowe. Ponadto spadające konary uszkodziły pojazdy zaparkowane przy ul. Prostej i Starojaworskiej.

W prowadzonych działaniach poza strażakami z JRG Jawor uczestniczyli strażacy ochotnicy z Kaczorowa, Starych Rochowic, Lipy, Mysłowa, Mściwojowa, Marcinowic, Paszowic, Męcinki, Małuszowa, Pomocnego i Jawora.

Łącznie odnotowaliśmy 42 interwencje.

Najważniejsze jest to, że w tych zdarzeniach nikt nie został poszkodowany.

 

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

foto: OSP Jawor (facebook.com)

 

 Skutki silnego wiatru  Skutki silnego wiatru  Skutki silnego wiatru

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.