close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_20200901_rochowice_DSC_3550.JPGW dniu 1 września Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze podpisał porozumienie dot. funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie powiatu jaworskiego.

Podpisane porozumienie ma na celu przedłużenie funkcjonowania w strukturach systemu o kolejne pięć lat jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Rochowicach.

Trójstronne porozumienie podpisali:

- bryg. Waldemarem Sarlej - Komendantem Powiatowym PSP w Jaworze

- p. Grzegorz Kucab – Burmistrz Bolkowa

- dh Tadeusz Smyda Prezes OSP Stare Rochowice i dh Piotr Szajewski - Naczelnik OSP Stare Rochowice

Ostateczną decyzję o włączeniu jednostek do KSRG podejmie Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

 

Przypominamy, że włączenie w struktury KSRG wymaga spełnienia szeregu wymagań zarówno w zakresie przeszkolenia pożarniczego jaki i wyposażenia w sprzęt.  Włączenie do systemu poza ogromnym wyróżnieniem dla jednostki, jest także dużą odpowiedzialnością związaną z koniecznością utrzymania na wysokim poziomie gotowości operacyjnej.

 

 

 

 

 Włączenie do KSRG  Włączenie do KSRG  

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.