close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_20200820_piwnica_1.jpgW dniu 20 sierpnia po godz. 20 Dyżurny Stanowiska Kierowania jaworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Chrobrego w Jaworze.

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor, OSP Jawor oraz samochód drabina z JRG Legnica.

Strażacy zastali dwóch lokatorów na zewnątrz budynku. Z drzwi wejściowych wydobywał się dym. Mężczyźni informowali, że w piwnicy może znajdować się osoba poszkodowana. Strażacy prowadzili dwutorowe działania. Rota zabezpieczona w aparaty ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą udała się do piwnicy. Część strażaków profilaktycznie ewakuowała pozostałych lokatorów tj. 6 osób. Pożar został szybko ugaszony. Pomieszczenia piwniczne przeszukano i nie stwierdzono obecności osób. Strażacy oddymili cały budynek. Wszystkie mieszkania, a także pomieszczenia banku mającego siedzibę w tym budynku zostały sprawdzone miernikami wielogazowymi. Nie stwierdzono obecności tlenku węgla. Lokatorzy mogli powrócić do swoich mieszkań.

Przyczyny tego pożaru ustala jaworska Policja.

 

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

foto: Jawor998 (facebook.com)

 

 Pożar piwnicy  Pożar piwnicy  

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.