close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_20200417_covid_1.JPGOd kilku tygodni jaworscy strażacy walczą z koronawirusem.

Od 1 marca odnotowaliśmy już 39 interwencji związanych z tym zagrożeniem. W trakcie tych zdarzeń strażacy dokonywali prewencyjnej dezynfekcji miejsc publicznych tj. przystanków autobusowych, ławek i poręczy, a także rozgłaszali komunikaty głosowe z prośbą o pozostawaniu w domach. Ponadto strażacy ochotnicy wspierali samorządy w zakresie rozdawania maseczek ochronnych mieszkańcom poszczególnych gmin.

Strażacy z koronawirusem mogą spotkać się w trakcie standardowych interwencji, dlatego dyżurny SK zadaje dodatkowe pytania. Zachęcamy do włączenia się do akcji #NieKłamRatownikom i do przekazywania rzetelnych informacji dyspozytorom. Taka informacja jest niezbędna, aby odpowiednio przygotować się do działań. Pamiętajmy, że jeden zarażony strażak wyklucza czasowo całą jednostkę z prowadzenia działań.

Pomożemy wszystkim w potrzebie, tak jak czyniliśmy to do tej pory.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Covid  Covid  Covid
 Covid  Covid  Covid
More images...

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.