close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_20191024_wybuch_2.jpgW dniu 24 października o godz. 4:21 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze otrzymał zgłoszenie o wybuchu w jednym z mieszkań przy ul. Sienkiewicza w Bolkowie.

Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z lokalnych jednostek OSP z Bolkowa, Sadów Dolnych i Starych Rochowic.

Okazało się, że doszło do wybuchu w mieszkaniu na parterze w budynku wielorodzinnym.

W budynku przebywało łącznie 15 osób, w tym dwoje dzieci. Jedno z dzieci wspólnie z matką zostało zabrane do szpitala na profilaktyczne badania.

Strażacy sprawdzili cały budynek z wykorzystaniem mierników wielogazowych. Zagrożenia nie stwierdzono.

Decyzją przedstawiciela PINB lokal, w którym doszło do zdarzenia oraz mieszkanie powyżej zostały wyłączone z użytkowania.

Z uwagi na fakt, iż mieszkanie było odłączone od mediów, a w jego wnętrzu nie znaleziono butli po gazie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia są ustalane przez jaworską policję.

Na miejsce zdarzenia przybyli również przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bolkowie, którzy zaoferowali pomoc dla mieszkańców budynku.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

foto: regionfan.pl

 

 Wybuch w Bolkowie  Wybuch w Bolkowie  Wybuch w Bolkowie
 Wybuch w Bolkowie  Wybuch w Bolkowie  

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.