close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_20190930_silny_wiatr_IMG-20190930-WA0006.jpg30 września był bardzo pracowity dla jaworskich strażaków, którzy wielokrotnie musieli wyjeżdżać do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

Pierwsze zgłoszenia zaczęły wpływać do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze po godz. 11. Interwencje strażaków Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych związane były przede wszystkim z usuwaniem powalony drzew, konarów i gałęzi z dróg.

Strażacy usuwali również drzewa stwarzające zagrożenie na terenie Szkoły Podstawowej w Kaczorowie, Ośrodka Zdrowia w Mściwojowie oraz placu zabaw przy ul. Witosa w Jaworze. Ponadto wskutek powalonych drzew doszło do uszkodzenia linii energetycznych w Biernatkach i Godziszowej oraz do uszkodzenia linii telefonicznej w Wolbromku.

Łącznie jaworscy strażacy interweniowali 25 razy.

 

st. kpt. Ł. Starowicz

 Silny wiatr  Silny wiatr  Silny wiatr
 Silny wiatr   

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.