close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180612_bankomat_2.jpegW dniu 12 czerwca o godz. 2:15 Dyżurny Stanowiska Kierowana Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o zadymieniu spowodowanym wybuchem bankomatu w Bolkowie przy ul. Niepodległości.

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z lokalnych jednostek OSP z Bolkowa i Starych Rochowic. Po dojeździe na miejsce zastano silne zadymienie wydostające się z budynku banku. Ponadto stwierdzono, że nad bankiem znajdują się lokale mieszkalne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie podjęto próbę ugaszenia pożaru wewnętrznego bankomatu z wykorzystaniem gaśnic proszkowych. W między czasie z mieszkań znajdujących się nad bankiem ewakuowani zostali mieszkańcy. Próba gaszenia gaśnicami nie przyniosła oczekiwanego skutku, dlatego do zdarzenia zadysponowano dodatkowo wysokociśnieniowe urządzenie gaśnicze Cobra z KP PSP Świdnica. Po dojeździe zastępu ze Świdnicy dokonano przebicia ściany bankomatu i ugaszenia pożaru. Po tym przystąpiono do oddymienia budynku i sprawdzenia wszystkich pomieszczeń z wykorzystaniem mierników wielogazowych.

Strażacy swoje działania zakończyli po godz. 7.00

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

foto: OSP Stare Rochowice

 

   

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.