close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_20180121_sichow_DSCF9923.JPGW dniu 21 stycznia o godz. 2:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Sichów.

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor, JRG Złotoryja, OSP Męcinka i OSP Małuszów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że budynek jest niezamieszkany, a pożarem objęte jest poddasze budynku i więźba dachowa. Działania strażaków polegały na podaniu łącznie trzech prądów wody w natarciu. Jeden prąd podawano z kosza podnośnika hydraulicznego. Z uwagi na panujące zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Pożar został ugaszony. Z wykorzystaniem kamery termowizyjnej sprawdzono budynek pod kątem ewentualnych ukrytych ognisk pożaru. Działania zakończono przed godz. 7 rano.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Pożar w Sichowie  Pożar w Sichowie  Pożar w Sichowie
 Pożar w Sichowie  Pożar w Sichowie  

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.