close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_20171224_pozar_007.jpgW dniu 24 grudnia kilka minut po godz. 22 Dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu o pożarze domu jednorodzinnego w Myśliborzu.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z lokalnych jednostek OSP z Męcinki, Jawora, Wiadrowa i Paszowic.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęte jest ok 2/3 budynku mieszkalnego, jednorodzinnego o konstrukcji drewnianej. Ogniem objęta była piwnica parter oraz część dachu. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem służb ratunkowych. Właściciel doznał niewielkiej rany dłoni w trakcie ewakuacji mienia.

Po przeprowadzonym rozpoznaniu do zdarzenia zadysponowano dodatkowe zastępy ratownicze z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z Legnicy, Jeleniej Góry i Wałbrzycha oraz oficera operacyjnego i strażaków z dyżurów domowych. Działania strażaków polegały na podaniu łącznie 4 prądów gaśniczych, w tym 2 prądy w natarciu na płonącą cześć budynku oraz 2 w obronie części budynku nieobjętej pożarem. Z uwagi na duże zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych, co wymuszało częste podmiany ratowników. Zaopatrzenie wodne zorganizowano z wykorzystaniem dwóch pomp pływających z pobliskiego cieku wodnego.

Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do jego dogaszania. Z wykorzystaniem kamery termowizyjnej wyszukiwano zarzewi ognia. W celu dotarcia do ukrytych ognisk pożaru niezbędne było wykonanie prac rozbiórkowych za pomocą pił i sprzętu burzącego. Działania zakończono około godz. 3 w nocy.

Przyczyny tego pożaru ustala jaworska policja oraz Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy z KP PSP Jawor.

 

kpt. Łukasz Starowicz

foto: KP PSP Jawor, faktyjawor.pl

 

 Pożar w Myśliborzu  Pożar w Myśliborzu  Pożar w Myśliborzu
 Pożar w Myśliborzu  Pożar w Myśliborzu  Pożar w Myśliborzu
More images...

 

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.