close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_20171108_zadymienie_IMG_20171108_164332.jpgW dniu 8 listopada Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w budynku plebanii w Pomocnem.

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z jednostek OSP z Męcinki, Małuszowa i Pomocnego. Na miejscu okazało się, że doszło do zapalenia belek stropowych przylegających do komina. Z wykorzystaniem kamery termowizyjnej zlokalizowano miejsce pożaru i przystąpiono do prac rozbiórkowych, a następnie działań gaśniczych. Jednocześnie w związku z osłabieniem konstrukcji ściany i stropu do zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą, która dokonała stabilizacji całej konstrukcji. Następnie usunięto całkowicie nadpalone belki. Dodatkowo budynek sprawdzono przy pomocy mierników wielogazowych.

Do działań zadysponowana został także grupa operacyjna z jaworskiej komendy na czele z Komendantem Powiatowym mł. bryg. Waldemarem Sarlejem oraz Zastępcą Komendanta mł. bryg. Arkadiuszem Delikatnym. Na miejsce przybył również Wójt Gminy Męcinka p. Mirosław Brzozowski oraz przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i Kurii Biskupiej w Legnicy.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Zadymienie na plebanii  Zadymienie na plebanii  Zadymienie na plebanii
 Zadymienie na plebanii  Zadymienie na plebanii  Zadymienie na plebanii
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.