close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_20171029_wiatr_mms_img-2129939311.jpgJaworscy strażacy w dniach 29-31 października mieli ręce pełne roboty wyjeżdżając do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków orkanu Grzegorz.

W dniu 29 października po godz. 6 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze zaczął odbierać pierwsze telefoniczne zgłoszenia. Interwencji było tak dużo, że z dyżurów domowych zostali ściągnięci dodatkowi strażacy podziału bojowego, a także obsada stanowiska kierowania. Interwencje strażaków Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych związane były przede wszystkim z usuwania powalony drzew, konarów i gałęzi z dróg.

Wskutek silnego wiatru doszło do uszkodzeń dachów budynków w Jaworze, Piotrowicach, Sadach Dolnych, Targoszynie, Mysłowie i Paszowicach. Do zerwania linii energetycznych doszło w miejscowościach Chełmiec, Kondratów i Bolkowice.

Łącznie jaworscy strażacy interweniowali 95 razy. Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie został poszkodowany.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Silne wiatry  Silne wiatry  Silne wiatry
 Silne wiatry  Silne wiatry  Silne wiatry
More images...

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.