close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_20171009_pozar_1.jpgSezon grzewczy dopiero się rozpoczął a jaworscy strażacy zostali już wezwani do groźnego pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w Myślinowie.

Informacja o pożarze wpłynęła do Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Jaworze kilkanaście minut po godz. 19 w dniu 9 października.  Do zdarzenia zadysponowane zostały 4 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastęp z OSP Męcinka. Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca i podaniu prądu gaśniczego z dwóch gaśnic proszkowych w celu stłumienia pożaru. Następnie z kosza podnośnika hydraulicznego, za pomocą zestawu kominiarskiego strącano palącą się sadzę, którą usuwano przez wyczystkę. Po ugaszeniu pożaru budynek sprawdzono przy pomocy detektora wielogazowego. Na szczęście sprawnie przeprowadzone działania nie dopuściły do przeniesienia się pożaru na budynek jednak w wyniku bardzo wysokiej temperatury przewód kominowy uległ uszkodzeniu.

Z związku z rozpoczętym sezonem grzewczym apelujemy o okresowych przeglądach i czyszczeniu przewodów kominowych przez wykwalifikowane zakłady kominiarskie.

 

kpt. Łukasz Starowicz

foto: faktyjawor.pl

 

 Pożar w Myślinowie  Pożar w Myślinowie  

 

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.