close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_20171005_wiatr_4.jpgJaworscy strażacy w dniach 5-6 października mieli ręce pełne roboty wyjeżdżając do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów.

Pierwsze zgłoszenia zaczęły wpływać do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze przed godz. 18 i wciągu kilku godzin otrzymano kilkadziesiąt zgłoszeń. Interwencje strażaków Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych dotyczyły przede wszystkim usuwania powalony drzew, konarów i gałęzi z dróg.

W Małuszowie silny wiatr przewrócił przejeżdżający samochód dostawczy. Na szczęście kierowca po przebadaniu przez ratowników z zespołu PRM nie wymagał transportu do szpitala. W Jaworze przy ul. Starojaworskiej doszło do powalenia ściany w nowobudowanym obiekcie handlowym. Do uszkodzenia linii energetycznych i telefonicznych doszło w miejscowościach Jenków, Skała, Mściwojów, Godziszowa oraz przy ul. Chopina w Jaworze. Do niewielkich uszkodzeń dachów doszło na budynkach przy ul. Limanowskiego, Rynek i Starojaworskiej w Jaworze oraz w Radzimowicach i Męcince.

Łącznie jaworscy strażacy interweniowali 72 razy.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Silne wiatry  Silne wiatry  Silne wiatry
 Silne wiatry  Silne wiatry  Silne wiatry
More images...

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.