close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_20170926_pozar_DSCF9760.JPGW dniu 26 września o godz. 6:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pożarze drewna w przydomowej kotłowni w miejscowości Wierzchowice.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy ratownicze z jednostek OSP z Wądroża Wielkiego i Granowic. Na miejscu okazało się, że doszło do pożaru przybudówki pełniącej rolę kotłowni i garażu. Pożarem objęty był cały obiekt. Dodatkowo doszło do zadymienia przyległego budynku mieszkalnego.  Dwóch mieszkańców opuściło budynek przed przybyciem służb ratowniczych. Pomocy medycznej udzielili im ratownicy medyczni z zespołu PRM. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody. Z uwagi na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu pożaru dokonano oddymienia budynku oraz sprawdzenia ewentualnych zarzewi ognia przy pomocy kamery termowizyjnej. Dodatkowo pomieszczenia sprawdzono miernikiem wielogazowym.

Dzięki szybkiemu przybyciu na miejsce zdarzenia oraz sprawnie przeprowadzonym działaniom udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia pożaru na budynek mieszkalny.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Pożar w Wierzchowicach  Pożar w Wierzchowicach  Pożar w Wierzchowicach
 Pożar w Wierzchowicach   

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.