close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_20170910_wypadek_autostrada_20170910_150900.jpgW dniu 10 września, kilka minut po godz. 14 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym na autostradzie A4 w okolicach zjazdu Wądroże Wielkie.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z lokalnych jednostek OSP z Wądroża Wielkiego i Budziszowa Wielkiego.

Na miejscu okazało się, że doszło do dachowania samochodu VW Golf, który znajdował się w pobliskim polu. Pojazdem podróżowało 4 mężczyzn. Poszkodowani opuścili pojazd przy pomocy świadków zdarzenia przed przybyciem służb ratowniczych.

Kierujący samochodem był nieprzytomny, bez oddechu i akcji serca.. Strażacy przystąpili do resuscytacji, którą po przyjeździe zespołu PRM kontynuowano wspólnie z ratownikami medycznymi. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kierowcy. Pasażerowie odnieśli niewielkie obrażenia i zostali przewiezieni do szpitala.

Na miejsce zdarzenia przybył również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, grupa dochodzeniowo śledcza policji oraz prokurator. W wyniku tego zdarzenia ruch drogowy w kierunku Zgorzelca był zablokowany.

Przyczyny tego tragicznego wypadku ustala jaworska policja.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Wypadek na autostradzie  Wypadek na autostradzie  Wypadek na autostradzie

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.