close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2017_20170808_pozar_1.jpgDyżurny Stanowiska Kierowania jaworskiej komendy w dniu 7 sierpnia, kilka minut przed godz. 16 otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Starojaworskiej w Jaworze.

Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy ratownicze z pobliskich jednostek OSP z Jawora, Paszowic i Mściwojowa. Dodatkowo zadysponowano autodrabinę z JRG Legnica.

Pomimo szybkiego przybycia do zdarzenia pożar był już mocno rozwinięty. Dym i płomienie, przez okna, wydobywały się na zewnątrz budynku.  

Część mieszkańców samodzielnie opuściła budynek przed przybyciem służb ratowniczych, jednak sześciu lokatorów pozostało w budynku. Strażacy natychmiast przystąpili do ewakuacji mieszkańców, którzy przekazani zostali ratownikom medycznym z pogotowia ratunkowego.

Dzięki szybko i sprawnie prowadzonym działaniom żaden z mieszkańców nie odniósł obrażeń.

Następnie strażacy przystąpili do działań gaśniczych. Jednocześnie prowadzono oddymianie budynku. Po ugaszeniu pożaru, cały budynek sprawdzono przy pomocy mierników wielogazowych w celu sprawdzenia ewentualnej obecności gazów niebezpiecznych.

Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

 

 

kpt. Łukasz Starowicz

foto: faktyjawor.pl, jawor24h.pl

 

 Pożar ul. Starojaworska  Pożar ul. Starojaworska  Pożar ul. Starojaworska
 Pożar ul. Starojaworska  Pożar ul. Starojaworska  

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.