close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Szkolenie Prezesów i Naczelników OSPW dniu 3 grudnia 2016 r. w Świetlicy Wiejskiej w Budziszowie Wielkim odbyło się szkolenie doskonalące dla Prezesów i Naczelników jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu jaworskiego.

Tego typu spotkanie zorganizowano po raz pierwszy od wielu lat, dlatego cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony Prezesów i Naczelników jaworskich OSP, którzy niemal w komplecie stawili się w Budziszowie Wielkim. Szkolenie rozpoczął Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze mł. bryg. Waldemar Sarlej. Następnie przedstawiciel firmy Abakus przedstawił funkcjonowanie systemu e-Remiza. W dalszej części głos zabierali funkcjonariusze jaworskiej komendy, którzy omówili zagadnienia związane m.in. z:

·         Współpracą z mediami,

·         Dofinansowaniami OSP,

·         Sporządzaniem dokumentacji z prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych,

·         Inspekcjami gotowości operacyjnej,

·         Zasadami szkolenia członków OSP,

·         Usuwania drzew

·         Konserwacją i przeglądami sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

W spotkaniu bardzo aktywnie uczestniczyli druhowie, którzy z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się omawianym poszczególnym zagadnieniom jednocześnie dopytując się o szczegóły poruszanych zagadnień.

Wszyscy uczestnicy zadeklarowali chęć udziału w kolejnych tego typu szkoleniach, które zgodnie z zapowiedzią Komendant Powiatowego odbywać się będą raz w roku.

 

kpt. Łukasz Starowicz

 Szkolenie Prezesów i Naczelników OSP  Szkolenie Prezesów i Naczelników OSP  Szkolenie Prezesów i Naczelników OSP
 Szkolenie Prezesów i Naczelników OSP  Szkolenie Prezesów i Naczelników OSP  

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.