close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

Czad i ogień - obudź czujnośćW związku z rozpoczętym sezonem grzewczym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Państwowe Strażą Pożarną zainaugurowało kampanię społeczną "Czad i ogień - obudź czujność".

Badania pokazują, że wielu Polaków nie do końca zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie ze sobą tlenek węgla. Przypominamy, że tlenek węgla zwany potocznie czadem jest bezwonny i bezbarwny. Czad można wykryć jedynie za pomocą czujek tlenku węgla. Nie bagatelizujmy również objawów takich jak: duszności, bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, oszołomienie, osłabienie, przyśpieszone czynności serca i oddychania, ponieważ mogą być one sygnałem, że ulegamy zatruciu czadem.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu jaworskiego do kupna czujek tlenku węgla oraz dymu do naszych domów. Urządzenia te nie zapobiegną pożarowi jednak zaalarmują nas odpowiednio wcześniej o niebezpieczeństwie. W trosce o własne bezpieczeństwo wyposażmy również nasze domy w gaśnice.

Więcej informacji znaleźć można pod adresem:

http://www.straz.gov.pl/porady/bezpieczenstwo_pozarowe_w_domu

Ulotka informacyjna

Spot radiowy: https://www.youtube.com/watch?v=ELWnVccqDSE

 

kpt. Łukasz Starowicz

 

 Czad i ogień - obudź czujność  Czad i ogień - obudź czujność  Czad i ogień - obudź czujność
 Czad i ogień - obudź czujność  Czad i ogień - obudź czujność  

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.