close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_20200817_rowerzysta_4.jpgW dniu 15 sierpnia  o godz. 17:15 Dyżurny Stanowiska Kierowania jaworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o upadku rowerzysty na szlaku turystycznym wokół Wąwozu Myśliborskiego.

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor i pobliskiej OSP. Na parkingu znajdował się już zespół PRM. Z uwagi na trudny, niedostępny dla strażackich pojazdów teren, 3 strażaków wspólnie z ratownikami medycznymi udało się do poszkodowanego karetką. Pojazdem pokonano ok 1 km trasy, natomiast dalszą część tj. ok 800 m pokonano pieszo, przenosząc niezbędny sprzęt.

W chwili dotarcia do poszkodowanego był on przytomny, jednak kontakt z nim był utrudniony. Uskarżał się na ból kręgosłupa, posiadał obrażenia głowy. Poszkodowany został zaopatrzony medycznie i ułożony na noszach. Następnie ratownicy, wspólnie z policjantami, którzy również dotarli na miejsce, ruszyli z poszkodowanym w drogę powrotną.

Na polanie przy parkingu na poszkodowanego czekał już śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym został przetransportowany do szpitala.

 

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

foto: Jawor998 (FB)

 

 Wypadek rowerzysty  Wypadek rowerzysty  Wypadek rowerzysty
 Wypadek rowerzysty   

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.