close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

 b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_20200629_interwencje_4.jpgKolejny pracowity weekend (26 - 28 czerwca) jaworskich strażaków.

Od piątku strażacy interweniowali 29 razy. W piątek zdarzenia związane były z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu. Interwencje miały miejsce przede wszystkim na terenie gminy Bolków w miejscowościach: Stare Rochowice, Lipa, Grudno, Jastrowiec, Mysłów ale także w Kwietnikach (gm. Paszowice). Strażacy wypompowywali wodę z zalanych pomieszczeń, udrażniali przepusty zatkane przez nagromadzone gałęzie i korzenie oraz zabezpieczali budynki workami z piaskiem. Te dostarczone zostały przez pracowników gminy Bolków. W tym samym czasie doszło również do zalania przepompowni ścieków w Jaworze.

Z kolei w sobotę strażacy zmagali się ze skutkami silnego wiatru. Powalone drzewa i gałęzie usuwane były z dróg w obrębie miejscowości: Mierczyce, Biernatki, Marcinowice, Budziszów Wielki, Postolice i Granowice.

W tych działaniach uczestniczyli strażacy JRG Jawor oraz strażacy ochotnicy z Starych Rochowic, Kaczorowa, Paszowic, Wiadrowa, Mysłowa, Lipy, Marcinowic, Wądroża Wielkiego, Mierczyc, Granowic i Jawora.

Na szczęście poza stratami materialnymi nikt nie został poszkodowany.

 

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

foto: Jawor998 (facebook.com)

 

 Interwencje strażaków  Interwencje strażaków  Interwencje strażaków
 Interwencje strażaków  Interwencje strażaków  Interwencje strażaków

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.