close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_20200610_pozar_2.jpgOkoło północy Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego zaparkowanego na placu przy ul. Starojaworskiej.

Do zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG Jawor oraz zastęp z OSP Jawor. Okazało się że najprawdopodobniej w trakcie uruchamiania pojazdu doszło do zwarcia instalacji i zapalenia się auta. Samochód zaparkowany był pomiędzy dwoma busami, które również zajęły się ogniem. W celu ugaszenia pożaru, strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych, podali prąd piany ciężkiej w natarciu. Pożar został szybko ugaszony. Następnie z użyciem narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do przestrzeni ładunkowej jednego z busów, co pozwoliło na dogaszenie ładunku. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

 

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

foto: OSP Jawor

 

 Nocny pożar  Nocny pożar  Nocny pożar
 Nocny pożar  Nocny pożar  

 

 

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.