close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_20200404_czad_czad_jawor-1-2.jpgW dniu 4 kwietnia około godz. 20:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania jaworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu dymu w jednym z mieszkań przy ul. Bohaterów Getta w Jaworze.

Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor.

Na miejscu strażacy z wykorzystaniem mierników wielogazowych sprawdzili mieszkanie zgłaszającej, gdzie stwierdzono obecność tlenku węgla. Ratownicy dokonali pomiarów w pozostałych mieszkaniach. W każdym stwierdzono obecność czadu. Kierujący działaniami podjął decyzję o natychmiastowej ewakuacji mieszkańców tj. 13 osób, w tym 2 dzieci.

Do zadymienia doszło najprawdopodobniej wskutek rozpalenia w piecu podłączonym do instalacji kominowej, która była w trakcie remontu. Piec wygaszono, dokonano oddymienia całego budynku. W czasie prowadzonych działań jedna z ewakuowanych osób straciła przytomność. Strażacy udzielili jej pomocy medycznej. Na miejsce przybył zespół PRM, któremu przekazano poszkodowaną.

Ostatecznie dzięki podjętym działaniom zagrożenie zostało usunięte, jednak lokatorzy nie czekając na zakończenie działań tę noc spędzili u swoich bliskich.

 

foto: regionfan.pl

st. kpt. Łukasz Starowicz

 

 Zadymienie przy Getta  Zadymienie przy Getta  Zadymienie przy Getta

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.