close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • powiększenie czcionki
  • powiększenie strony
  • prosta czcionka
  • kontrast
  • duży kursor
  • ustawienia domyślne

b_150_100_16777215_00_images_stories_2019_20191129_pogadanka_ecmen_IMG-20191129-WA0000.jpg W dniu 29 listopada w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa odbyło się spotkanie jaworskich strażaków ze studentami Jaworskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Spotkanie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej powiatowy koordynator ratownictwa medycznego asp. Mirosław Walaszczyk dokonał omówienia działań z zakresu pierwszej pomocy, w szczególności podczas nagłego zatrzymania krążenia. Zwrócono uwagę na sposoby postępowania resuscytacji krążeniowo oddechowej u noworodków, dzieci i osób dorosłych.

W drugiej części spotkania st. kpt. Łukasz Starowicz omówił zagrożenia związane z sezonem grzewczym. Zwrócono uwagę na Czad – cichego zabójcę, w tym na objawy świadczącego o jego obecności w pomieszczeniu. Ponadto przypomniano o obowiązku okresowego czyszczenia przewodów kominowych, a także  o stosowaniu czujek tlenku węgla i dymu.

 

 

 Pogadanka dla seniorów  Pogadanka dla seniorów  Pogadanka dla seniorów
 Pogadanka dla seniorów  Pogadanka dla seniorów  

 

© KP PSP JAWOR 2009-2013

Wszystkie zamieszczone zdjęcia i treści na stronie www.straz-jawor.pl są własnością Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze i podlegają ochronie prawami autorskimi. Wykorzystywanie tych materiałów bez zgody KP PSP JAWOR jest zabronione.